Istota zwieńczona biżuterią: Co zrobić, żeby sztuczna biżuteria nie czerniała?
Istota zwieńczona biżuterią: Co zrobić, żeby sztuczna biżuteria nie czerniała?

Sztuczna biżuteria stanowi doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji. Odpowiednio wyeksponowana, podkreśla kobiece atuty oraz wybór idealnej kreacji. Najczęściej pojawiającym się problem związanym z jubilerskimi detalami staje się czernienie, które wpływa na deklasyfikację takiej biżuterii w oczach wielu z nas. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, co zrobić, żeby sztuczna biżuteria nie czerniała.

Co zrobić, żeby sztuczna biżuteria nie czerniała? Dlaczego biżuteria traci blask?

Odpowiednia pielęgnacja wyrobów z tworzyw sztucznych będzie gwarancją nieskazitelnego blasku na wiele sezonów. Sztuczna biżuteria jest produkowana z nietrwałych materiałów (przede wszystkim metali nieszlachetnych). Jednym z najczęściej stosowanych metali w pracowni jubilerskiej jest miedź. Ponadto, coraz częściej do wyrobu sztucznej biżuterii wykorzystuje się chrom oraz nikiel. Materiały te, wchodzą w reakcję chemiczną z wilgotnym powietrzem, a także z ludzką skórą, powodując wielokrotnie liczne następstwa uczuleniowe. Stąd tak ważna jest właściwa konserwacja oraz pielęgnacja takiej biżuterii. Zatem co zrobić, żeby sztuczna biżuteria nie czerniała?

Co zrobić, żeby sztuczna biżuteria nie czerniała? - Praktyczne wskazówki

W celu odpowiedzenia na pytanie: co zrobić, żeby sztuczna biżuteria nie czerniała, należy przytoczyć kilka pomocnych wskazówek. Pierwszą z nich, będzie bezwzględne unikanie kontaktu sztucznej biżuterii z wodą, a co za tym idzie - z wszelakimi płynami oraz detergentami. Starajmy się unikać zakładania sztucznej biżuterii podczas deszczu. A podczas kąpieli czy wyjścia na basen – schowajmy ją głęboko w szkatułce. Wilgoć bardzo niekorzystnie wpływa na stan tego rodzaju biżuterii. Jeżeli już wiemy co zrobić, żeby sztuczna biżuteria nie czerniała, zwróćmy także uwagę na lakiery do włosów, dezodoranty oraz ulubione perfumy – ze szczególnym uwzględnieniem zawartego w ich składzie alkoholu. Nie używajmy tych kosmetyków w miejscach, z którymi będzie miała kontakt nasza sztuczna biżuteria. Kolejną, bardzo istotną kwestią, która będzie odpowiedzią na zagadnienie: co zrobić, żeby sztuczna biżuteria nie czerniała, jest jej przechowywanie. Najlepszym rozwiązaniem będzie całkowita rezygnacja z trzymania jej na stojakach do biżuterii czy w koszykach wiklinowych bez pokrywki. Najlepszym miejscem do przechowywania sztucznej biżuterii będzie szkatułka wyścielona delikatnym materiałem, np. satyną. Sztuczne wyroby jubilerskie najlepiej przechowywać osobno, tzn. w oddzielnych kieszonkach, aby zapewnić im dodatkowy komfort. Taki sposób przechowywania biżuterii sprawi, że bransoletki, naszyjniki czy kolczyki nie będą się o siebie ocierały, a co za tym idzie – nie będą wchodziły ze sobą wzajemnie w niekorzystne reakcje chemiczne, zapobiegając tym samym czernieniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl