Biżuteria złota czy srebrna?
Biżuteria złota czy srebrna?

Złoto i srebro to dwa metale szlachetne, które przede wszystkim wykorzystuje się do produkcji biżuterii. Jeśli prześledzilibyśmy ich historię, szybko doszlibyśmy do wniosku, że w jednych latach, a nawet całych wiekach bardziej cenione było złoto, podczas gdy w innych srebro. Po dziś dzień na popularność obu kruszców ogromny wpływ ma również moda, a więc i zmieniające się niemalże z sezonu na sezon trendy. Tak czy inaczej, biżuteria, zarówno złota, jak i srebrna była, jest i prawdopodobnie zawsze będzie na tyle uniwersalna i ponadczasowa, że każdy z nas może według swoich indywidualnych upodobań wybierać to, co bardziej mu pasuje. Wszystkim niezdecydowanym postaramy się natomiast podpowiedzieć w jaką biżuterię - złotą czy srebrną inwestować. Okazuje się bowiem, że biżuterię warto dobierać pod typ urody.

Ciepły typ urody - biżuteria złota czy srebrna?

Jak już zostało wspomniane na wstępie biżuterię warto dopasowywać w zależności od typu urody. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy podczas wyboru kierowali się wyłącznie tym co nam się podoba. Bez wątpienia jednak łańcuszki, kolczyki, bransoletki i pierścionki lepiej się na nas prezentują, gdy idealnie współgrają z odcieniem skóry, kolorem oczu i włosów. Stąd też wszystkie panie o tzw. ciepłej urodzie, które zastanawiają się czy lepsza będzie dla nich biżuteria złota czy srebrna powinny postawić raczej na tę, wykonaną z kruszcu o żółtym zabarwieniu. Złoto doskonale podkreśla zielone oraz brązowe oczy, włosy blond i brązowe, a także karnację jasną o ciepłym odcieniu i śniadą.

Chłodny typ urody - biżuteria złota czy srebrna?

Skoro ustaliliśmy już, jaka biżuteria - złota czy srebrna pasuje najbardziej do kobiet o ciepłym typie urody, pora zastanowić się chwilę nad ozdobami dla osób o włosach bardzo jasnych o platynowych refleksach, czarnych, brązowych w chłodnym odcieniu, o niebieskich oczach i bardzo bladej skórze. W tym przypadku oczywistą odpowiedzią na pytanie tytułowe artykułu, czyli: „Biżuteria złota czy srebrna?” zdaje się być srebro. Srebro idealnie podkreśla chłodną urodę, tym samym nadając jej wytworności, elegancji. A jeśli chodzi o złoto, w tym przypadku można pokusić się o biżuterię wykonaną z białego oraz różowego złota.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl