Biżuteria modułowa - co to jest?
Biżuteria modułowa - co to jest?

Jak już wspominaliśmy w jednym z poprzednich artykułów publikowanych na naszym blogu, biżuteria to jedna z najpiękniejszy ozdób każdej kobiety. Kolczyki, pierścionki, łańcuszki, zawieszki i bransoletki dopełniają nasz wizerunek zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Biżuteria, prawdopodobnie jak nic innego sprawia, że najprostszy, najbardziej minimalistyczny strój, w zależności oczywiście od stylu ubrania i biżuterii, staje się elegancki, oryginalny bądź też ekstrawagancki. Do biżuterii, a przede wszystkim bransoletek, które sprawdzają się idealnie niezależnie od stylizacji i okoliczności zaliczamy bardzo popularną obecnie biżuterię modułową. Co to jest biżuteria modułowa? Jak ją nosić? Na czym polega jej fenomen?

Biżuteria modułowa - co to jest i skąd się wzięła jej nazwa?

W ostatnim czasie sporo się słyszy o tzw. biżuterii modułowej. Co to jest i skąd się wzięła ta nazwa? Otóż biżuteria modułowa to przede wszystkim bransoletki, najczęściej srebrne, do których według uznania można dokupywać rozmaite charmsy. A czym są charmsy? Charmsy to różnego rodzaju ozdobne koraliki i zawieszki, które nakłada się na bransoletkę. Koraliki mogą być tradycyjnymi kuleczkami, przybierać kształt spłaszczonego koła, gwiazdek, serduszek itd. Jeśli zaś chodzi o formy i kształty zawieszek, tu wprost nie ma ograniczeń. Warto przy tym dodać, że charmsy mogą być w całości wykonane ze srebra lub też wzbogacone o cyrkonie i szkiełka w dowolnych kolorach. Oznacza to, że każdy z nas może stworzyć własną bransoletkę, według własnych upodobań. I stąd też wzięła się nazwa biżuterii modułowej.

Biżuteria modułowa - co to jest i jak ją nosić?

Skoro wiemy już skąd wzięła się nazwa biżuterii modułowej, co to jest, najwyższa pora przekonać się, jak nosić ten typ biżuterii. Fenomen bransoletek modułowych tkwi bowiem właśnie w tym, że tak naprawdę pasują one do każdej stylizacji, a co za tym idzie są odpowiednie na każdą okazję. Oczywiście pod warunkiem, że zgromadzimy pewną ilość ozdobnych charmsów. W ten sposób na bazie jednej bransoletki, wymieniając poszczególne charmsy będziemy mogli dopełniać stworzone na poszczególne okoliczności stylizacje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl